20130125

Naukowcy szukają kobiety(surogatki), która nosiłaby neandertalskie dziecko

Naukowcy twierdzą, że maja już technologię, która pomoże sklonować neandertalczyka(niem.) potrzebują tylko kobiety, która by tego neandertalczyka urodziła.


Wirtualna rekonstrukcja neandertalskiej ciąży:


Może warto przypomnieć na czym polega klonowanie i czemu potrzebna są do tego poród i ciąża.

Klonowanie polega na wszczepieniu gotowego jądra komórkowego posiadającego genom do bezjądrowej komórki jajowej. Z tego powstaje gotowa zygota, która właśnie potrzebuje odpowiedniego środowiska, by się rozwinąć: macicy.

Neandertalskie dzieci mają bardziej podłużną głowę, poród jest łatwiejszy, bo dziecko nie musi być obrócone, ponadto takie dziecko się szybciej rozwija i dojrzewa, jak już się urodzi. Oczywiście taka hipotetyczna kobieta przeszłaby cesarkę.

Wcześniej udało się sklonować wiele zwierząt, ssaków, między innymi owcę Dolly.

Ciekawe co na to rasiści, naziści, nacjonaliści. Ci to będą mieć niezły orzech do zgryzienia, kto wie, czy ludzie nie woleliby neandertalczyków małych, którzy szybciej dorastają. Chociaż... myślę, że dopóki taki neandertalczyk będzie biały, nie powinno być problemu.

3 komentarze:

  1. Czytałem kiedyś wiele dobrego o neandertalczykach. :) Mam nadzieję, że okażą się lepsi od ludzi i nas na tej planecie zastąpią. Sprawiedliwości stałoby się zadość. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. podejrzewam że takie cudeńka mogą już gdzieś być po cichu rodzone

    OdpowiedzUsuń