20150712

Przewidywanie przyszłości... depopulacja ludzkości?

Histeria prawicowców dotycząca wyginięcia białego człowieka i depopulacji Polski nie ma żadnego logicznego uzasadnienia.

W tym momencie Polska ma nadmiar obywateli i nigdy w historii nie było w naszym kraju tyle ludzi.

Diabeł często tkwi w... założeniu.

Błędnym jest założenie, że w Polsce będzie przyrost naturalny spadał aż do momentu całkowitej anihilacji narodu Polskiego. Z jakiej racji? Skąd w ogóle taki irracjonalny pomysł?

Tego właśnie nie rozumiem. Czemu zakłada się, szczególnie w przewidywaniu przyszłości, że skoro teraz coś jest to tak będzie cały czas? Przecież nigdy w historii nic nie było stałego, wszystko jest zmienne, większość jakichkolwiek przewidywań w historii ludzkości były błędne, jako, że były nacechowane chciwością, krótkowzrocznością i innymi wadami ludzkiego mózgu.

Na jakiej podstawie, na jakich faktach ci ludzie twierdzą, że przyrost naturalny będzie ciągle taki sam?

"Gdyby utrzymał się trend X przez następne Y lat to wtedy będzie koniec świata!!!" - no tak, ale nie będzie się to utrzymywało przez Y lat, więc koniec dyskusji.

Niestety tego rodzaju myślenie nie dotyczy tylko Prawdziwych Menszczyzn, ale środowisk teoretycznie naukowych:

"Computing power increases exponentially. Moore’s law was coined in the 1960s to show the doubling rate of the number of transistors that can be fit into an integrated circuit yearly. From that time up till now, computing power has increased exponentially.
By an extrapolation of Moore’s law, scientists now believe that performance of the computer doubles every two years.
Here is an explanation: if you put $1 in the bank this year, 2015, and that amount doubles every two years, at the end of thirty years, by the year 2045, that amount will be $16908.
Here are the figures-1,2,4,8,16,32,64,128,256,512,1024,2048,4096,8192,16384.
What that simple progression says is that by 2045, computing performance will increase by more than a million percent.
Further, computer scientists have predicted that by the year 2045, a computer worth $1000 will be as intelligent as the whole population of the earth combined." - źródło


2 komentarze:

  1. To samo w gospodarce i ekonomii, zakłada się ciągły, nieograniczony, wykładniczy wzrost produkcji. Się kurwa zdziwio, jak im wykres jebnie o jakąś przeszkodę, której "eksperci" nie przewidzieli.

    OdpowiedzUsuń
  2. >narzekaj, że jest duże bezrobocie
    >twierdź, że ludzi jest za mało
    Prawicowa logika twardo. XD

    OdpowiedzUsuń